Nereden Nereye…

Bazen başlangıç noktamı ve bugün geldiğim yeri düşününce kendime hayret etmiyor değilim.  Sanırım 32 senelik hayatımda bu son 2-3 senedir yaşadığım kadar yoğun bir değişim ve gelişim yaşamamışımdır.  

Bunların tabiki Ada’nın dünyaya gelmesiyle çok bağlantısı var.  Ama esasında kendi sınırlarımı zorlamak, bu yapay kabuğumdan sıyrılmak ve özümü bulmak da benim ihtiyacımdı sanırım.  Bundan çok da memnunum.

Nereden nereye… İçki ile renklenen New York gecelerinden, doğal beslenmeye, dokuz – beş (veya altı veya yedi) masabaşı bir işten, sanat bazlı fotoğraf ve yazı üzerine odaklı bir yaşama…’Epidurallı doğum yaparım tabi’den, tamamen naturel, vücuduna güvenen doğuma… Doktorluk mesleğine sorgusuz sualsiz güvenden, ‘ben yalnızca içgüdülerimi dinlerim’e (çoğu zaman doktor kadar iyi teşhis de koyarım’a); ‘Belki 6 ay emziririm’den, ‘aldığı kadar süt’e; ‘asla yanımda yatırmam,’dan, gülücük dolu sabah uyanışlarına… (Bir içiniz gider ki sormayın) Bu uzun ve çok neşeli bir yolculuk… Ama gidilen yer kadar yolculuğun da keyif verdiği, uzamasını dört gözle beklediğiniz, o aslında hiç bitmeyecek olan yolculuk…  İşte ben şu an burdayım.  Sizleri de beklerim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s