Şu mesele

Şimdi merak edenler vardır bu böbrek meselesi noldu diye… Son derece evrimsel geçirdiğim bir 4-5 ay sonunda, 27 Aralık 2007 tarihinde New York şehrinin ‘yukarı doğu’ bölümünde gözlerini hayata açtı Ada.  Hem de etrafında bulunan herkesin büyüsünden etkilendiği, dışarıdaki keskin soğuğa rağmen içlere akan bir ılıklık saçarak…

Suratımıza çarpan bir tokat gibiydi şu böbrek meselesi… Bir süre anlayamadık, çok üzüldük, çok ağladık… Bazı geceler sabaha kadar susmadı içimde feryatlar…  Sonra birden kesildi.  Bir sabah kalktım, gene fuzuli bir teste giderken, yolda gördüğüm bir arabanın plakası beni kendime getirdi.  Bir önceki gece yatarken bir işaret istemiştim evrenden… Herşeyin yolunda olduğunu bilmek istiyordum.  Kendi başıma çıktığım yürüyüşlerde bir ilham veya işaret göremiyordum çünkü… Şimdi farkediyorum ki çok zorla bakmış, burnumun ucunu göremez hale gelmişim…

O sabah doktora giderken gördüm arabayı…Plakası ‘ADA 4EVER’ dı.  Daha güzel bir işaret olur muydu?

Ondan sonra çok değişti bakışım olaylara.  Elbet vardı bunda bir hayır, vardı bir sebebi.  Suçlamamalıydım kendimi.  Sorgulamamalıydım herşeyi.  Oluruna bırakılmalıydı herşey.  Kızım bize gösterecekti yolu.  Hayret ettim kendime, buralara gelebilmiş olmama.

Böbrek meselesi de bu şekilde önemini yitirdi.  O cok soğuk 27 Aralık sabahından sonra yapılan testlerde korkulduğu gibi çalışmayan bir böbrek değil, yarısı çalışan bir böbrek vardı.  Yani bir beklerken 1.5 böbrekle karşılaştık.  Bu nasıl bir sevinçtir tahmin edebilir misiniz?  

Sonrasında yapılan tetkiklerde böbreklerde reflü bulundu.  Bir sonraki dersimiz burdan olacaktı… Moralimiz bozuldu ama kafamız düşmedi.  Bizim için bir sistem sorgulama dönemi başlayacak ve günümüze dek sürecekti gelişimi.  Toslayacaktık arada duvarlara, karışacaktı sağlık karmaları birbirine.  Ama bulacaktık yolumuzu: doğallık ve sadelikte.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s