O bir baba…

Kızı güldükçe yüzüne aydınlık gelir onun da.  Ağzı kulaklarına varır, cildi parlar, gözlerinin içinden o sevgi okunur derinden.  Anlarsınız.

bir pazar keyfi...
bir pazar keyfi...

Çıldırır bizimki onu görünce, titrer mutluluktan.  O kapıdan girdi mi akan her su durur, bırakılır yapılan her iş ve ona koşulur.  O kavuşma anına yalnızca seyirci kalır odadaki diğer insanlar.  O an, onlar bir bütün olur.

Kahkahalar savrulur, ordan oraya yürüyüş yapılır evin içinde, ileri geri, geri ileri.  Danslar edilir bağıra çağıra.  Bilmez Ada sözleri bizim gibi ama o da Ada gibi söyler zaten, gizli dillerinde…

Dolapta ‘ce-e!’ oynanır, odada kozmetik dükkanı kurulur, giyinme odasında bir bir yere iner sabahlıklar, saklambacın bir numaralı kuralıdır bu çünkü.  Hiç ‘hayır,’ demez bu baba.  Hiç üzmez.

Onları seyretmek tüm yorgunluğumu alır benim.  Kendimi uzaktan seyreder bulurum çoğu zaman, aralarına karışmaya kıyamadan…  Bakarım uzun uzun bu iki şen ruha ve sessizce şükrederim.  Hergün.

O bir baba… Ama o bir anne yarısı esasında.  Benim hayat arkadaşım, ikinci yarım.  O bir örnek baba benim gözümde.  Çoğu babanın yapmayacağı fedakarlıkları yapıyor.  Geceleri hep kalkıyor, yorgunluktan ölse de mutlaka oyun ritüellerini yerine getiriyor, kızını uykuya hep kendi elleriyle yatırıyor, sevgisine ve ilişkisine yatırım yapıyor.  En önemlisi de bundan keyif almasını biliyor.  

Ödülü: Kızıyla hayat boyu sürecek harika bir birebir ilişki… 

Günümüzün çocukları çok şanslı.  Ama benim tanıdığım bir tanesinin başına altın gagalı bir talih kuşu konmuş.  Konmuş ve onu hep korumuş.

O bir baba…’ için 3 yanıt

  1. Ayyyyyyy nefes alamadım galiba bir süre ağlamaktan…Benim küçük kardeşim Memooooo,hayatımda hatırladığım ilk gün senin doğdugun gündür. Ondan oncesini hıc hatırlamıyorum. Çok iyi bir cocuktun ve harika bir kardeş.Hep olgun ve sabırlı. Hayatla kavga ederken ben, sakınlestırmeye calıstın hep. Cocuklugun bır garipti ama:))) elinde kitapla ve kitabıda okurken hatta merdivenlerden inip cıkmaya calısırdın, elinden tutup yardım ederdim dusme diye. Çok seviyorum seni be Memo, o kadar cok kı havaalanıda Amerikadan gelmenizi beklerken kapının acılıp da senı gorduğum an anladım benim bir parçamın sende oldugunu .Sen yanımdayken veya seninle konusurken tam hıssediyorum kendimi. Karındaşlık baska bir kavram yaniii gozle gorulmesede ozel bir bağ var kardeşler arasında. Ve ben cok ama cok sanslıyım senin gibi harika bir kardese sahip olduğum için.
    Veeeee Aslı’cım bir insan ancak bu kadar guzel ifade edebilir kendini, yazılarının koyu takipcisiyim ve hayatımızda oldugun icin kendimi çok ama cok sanslı hissediyorum. Hepinizi çok seviyorum… Meltem

  2. Önce aslının yazısını okudum ağladım, sonra meltemin yorumunu okudum ağladım. Durumum nedir gerçekten bilmiyorum 🙂
    Ben de hepinizi çok seviyorummmmmmmmm yaaa 🙂

  3. Sanırım son 1 saattir blogunda dolaşıyorum. Bu yazıyı ve bu fotoğrafı görünce iki satır yazmak ve mutlu, huzurlu, sevgi dolu, keyifli, bol kahkahalı, ışıklı bir hayat dilemek ve sizler aracılığı ile de herkese bulaşmasını temenni etmek istedim.

    Anne değilim ama teyzelik kontenjanından anne yarılığını tadıyorum son 4,5 yıldır…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s