eeennnnn-ne!

Bir sürü laf geveliyor ağzında bir süredir.  Babasına ‘di-di!’ diyerek başlayan macera, kediye ‘pa-pa’yla devam etti ve  son bir haftadır bana bakıp minik dişlerini göstererek taa derinden ‘ennnn-ne!’ demesiyle benim için son noktaya ulaştı.

Keyfime değmeyin.  Evin içinde beni arıyor, bulamadığı zaman herkese ‘enn-ne?’ diye soruyor.  Uzaklardan beni çağırıyor.  Aldığım isimlerden en güzeli, kulağıma tınısı ninni gibi gelen büyülü bir ses… Anneliğin en güzel anlarından biri.  Eşi benzeri yok.

Dedim ya.  Değmeyin keyfime.  Şımaracağım bir süre.

eeennnnn-ne!’ için 3 yanıt

  1. bütün annelerin sabırsızlıkla beklediği o iki hecelik kelimenin uyandırdığı heyecan ve keyif bundan iyi anlatılamazdı herhalde! Şımar Aslıcığım, kim tutar seni?

  2. Ece anne demeye başladığında kendi kendime “vay beeee ben anneyim “diyordum, kendime inanamıyordum. Artık tüm çocukların annesiymişim gibi geliyor bana. Biryerde ağlayan bir çocuk gorsem gidip sarılmak falan istiyorum, yada bir anne kızıyorsa çocuguna herkesin yanında çekip almak istiyorum onu yanıma dayanamıyorum…gerçekten… “Kan kaynaması” deyiminin gerçek anlamını yeni anladım gerçekten kanımın kaynadığını hissediyorum Ece’yi uyurken görünce veya okuldan almaya gittiğimde onu sınıfında oynarken seyrederken. Daha çok sey öğreneceğiz besbelli bunlar daha baslangıç…
    Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s