döngüler ve dönüş.

Bloga dönüş için birkaç kez elim gitti.  Ama yüreğim tıkanmıştı.  Hala acıyan yerler var.  Ama hayat bir döngü.  Bir kez daha döndük biz dünyanın etrafında.  Neler yaşadık bu kez dönerken.  Bir dahaki sefer neler yaşayacağız?  Kim bilir? Hayatın güzelliği burda.

4 yıl önce bugün yüreğim büyüdü benim.  Taştı bedenimden.  Kucakladım Ada’yı. Hiç bırakmamacasına.  Kucaklayabildiklerimden olması onu hep özel kılıyor.  Hep yanımda.  Büyümesini an be an izliyor, ama bazen başa çıkamıyorum.

Zaman çok garip birşey.  Başımıza gelmişler, gelecekler zaten bir yerimizde yazılı.  Hatta kazılı.  Bunları hep biliyoruz.  Ama hatırlayamıyoruz.  Son zamanlarda Ada’ya bakınca genç kız, hatta yetişkin halini görür gibi oluyorum.  Onu hayal ediyorum.  Ancak o noktada davranışlarımın bazıları saçma ve kısıtılayıcı geliyor.  Düşkünlük seviyesinde bağımlılığın aslında benim tarafımda olduğunu çok güzel gösteriyor bana.  Ben de büyüyorum esasında.

İyi ki doğmuşsun sevgili kızım.  İyi ki bana anneliği tattırmışsın.  Tökezlesem de, bunalsam da bazen, bana öğreteceklerine açık olmaya söz veriyorum.

Evrenden bana senin özelliğini anlama sabrı ve bilgeliği diliyorum bu sene için.  Senin çok farklı bir yol izleme şansına ve seçeneğine saygı duyabilmeyi istiyorum.

Sevgiyle.

döngüler ve dönüş.’ için 10 yanıt

  1. ”Evrenden bana senin özelliğini anlama sabrını ve bilgeliği diliyorum” çocuk yetiştirirken işin sırrıda senin bu cümlenin içinde Aslıcım…Sana ve Memo’ya – Ada’yı yetiştirirken- hayatın, size bu sabrı ve bilgeliği vermesinide diliyorum.Herşey gönlünüzce olsun..

  2. Annelik dünyada var olabilecek en yüce meslek.dünyalar tatlısı kızının yeni yaşı sağlıkla mutlulukla dolup taşsın inşallah.Ne kadar güzel içtenlikle yazılmış hisler bunlar..

    Rabbim bir ömür boyu ayırmasın sizi birbirinizden
    Sevgiyle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s