Bir Perşembe sabahı.

Bir Perşembe sabahı tanıştım o güzel nur yüzünle. Kristaldi – şeffaftı tenin. Bir hayat boyu tanıyordum sanki seni ilk gördüğümde.  Yaşamlar boyu anneydim ben. Hafızam buğulu, laflar, sözler havada uçuşuyor.  Ama hislerimi hiç unutmuyorum.. Dün gibi aklımda.  Kokun, dün gibi burnumda.  İnce tiz sesin, arka planda.

Sana kavuşmamın tam beşinci yılı bugün.  Güldüğüm, sevindiğim, bağırıp ağladığım, koşup eğlendiğim, bitap düşüp süründüğüm, sevinçten zıpladığım, üzüntüden kahrolduğum koskoca 5 yıl. Bir nefeste geçti.

Akşam yastığa başımı her koyuşumda varlığını düşünüp binlerce kez minnet duyduğum canım Ada’msın. Sabah kalktığımda kafamdaki ilk düşünce. Ben senden önce hiç yokmuşum, ya da biz hep birlikte varolmuşuz gibi.

Bugün, sadece senin annen olduğum son doğumgünün.  Bunun bende yarattığı duygular o kadar karmaşık, ama o kadar doğal ve içten ki.  Huzur buldum uyuyan yüzünde bu sabah ben senin.  Sen benim elim, ayağım, kolumsun.  Yol göstericim, rehberim, başka boyutlarla aramdaki köprüm.  Ne güzel birşeyler yapmışım ben ki seni haketmişim güzel bebeğim.

Bu çalkantılı yolda senin ışığınla yürüyebiliyorum ben.  İçimi ısıtıyorsun.  İyi ki doğmuşsun, iyi ki bana gelmişsin.

“İyi ki seni seçmişim değil mi anne?” deyişin hiç kulaklarımdan gitmeyecek bir ömür boyu… “Seni ben bulutlardan gördüm seçtim.  Sen de benimle oradaydın.” Bu sözlerin ışık bana hergün, her nefesimde.

Evrenden tek dileğim bu hassasiyetini hayat boyu koruman, başkalarına da ışık olman bana olduğun gibi.

İşte bugün, gene bir güzel Perşembe sabahı.  Güneş ılık doğdu gene. Seni selamlıyor, kucaklıyor.  “İyi ki varsın!” diyor…

 

 

Bir Perşembe sabahı.’ için 6 yanıt

  1. Bizim hikayemiz de bir perşembe sabahı saat 09:43’te başlamıştı. Ama bizim henüz 2. yaşımız:)…
    Nice yaşları, nice güzel yılları olsun dilerim güzel kızınızın. Bahtı da en az kendi kadar güzel olsun.

  2. yeni karmaşalar, yeni duygular bekliyor seni aslı.. ama bu kez ada da yanında olacak 🙂 ömrünün sonuna kadar en az şimdiki kadar mutlu huzurlu olsun.. sağlıklı ömürler adaya..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s